افزایش سازگاری با انترپرایز‌ها

معماری آخرین نسخه‌های سرویس ما و ترکیب اجزای آن طی ماه‌های اخیر متاثر از ارائه خدمت به بزرگترین دات‌کام‌های وطنی‌ست. در این پست به طور خلاصه به پیشرفت‌های اخیر خدمات recommender.ir که با نسخه ۳.۵ برای کسب‌و‌کار‌های انترپرایز ارائه می‌شود اشاره می‌کنیم.

 

۱. تضمین کیفیت خروجی محاسبات

یکی از چالش‌هایی که در برخی کسب‌و‌کارهای آنلاین تجربه می‌کردیم، کیفیت متغیر خروجی اندپوینت‌ها بود. در مواردی که دیتای کمی از رفتار کاربران جمع‌آوری شده بود احتمال نمایش آیتم‌هایی با میزان انطباق کمتر نیز وجود داشت. برای غلبه بر این چالش در مشتری‌های کلاس انترپرایز از لایه‌ثانویه‌ای برای پردازش خروجی خدمات و یک غربالگری بر اساس میزان دقت بهره می‌بریم. مقدار کمینه دقت توسط کسب‌و‌کار تعیین می‌شود.

 

 

۲. افزایش بهبود زمان پاسخگویی

تا قبل از نسخه ۳.۵ میزان زمان پاسخگویی (RT) که با مشتری متعهد می‌شدیم 100 میلی‌ثانیه بود. این میزان برای اغلب کسب‌و‌کار‌های آنلاین کفایت می‌کند. در نسخه ۳.۵ زمان پاسخگویی تا 30 میلی‌ثانیه کاهش یافته‌است. این عدد یکی از بند‌های SLA  ماست (‌در صورتی که مشتری از این آپشن بهره بگیرد).

 

۳. پیکربندی اقتصادی

یکی دیگر از بهبود‌هایی که در نسخه ۳.۵ به کسب‌و‌کارهای بزرگ ارائه می‌کنیم، امکان بهره‌گیری از پیکربندی اقتصادی (Economic) است. در این پیکربندی به کسب‌و‌کارهایی با ابعاد هر ساعت یک میلیون فراخوانی روی سرور‌هایی کوچک خدمات بلادرنگ شخصی‌سازی ارائه می‌کنیم. این میزان فراخوانی معادل چهارصد هزار بازدیدی در ساعت است. فرکانس به روز‌آوری داده‌ها در این مدل کمتر است. این مدل نیز از مقیاس‌پذیری خطی برخوردار است.

 

۴. کاهش لود سمت سرور‌های مشتری

این بهبود را در نسخه ۳.۴ تجربه کردیم. ولی به واسطه نزدیکی به خدمات انترپرایز نسخه ۳.۵، اینجا مجددا معرفی می‌شود. به کمک خدمات محتوا از این پس قادر هستیم برای نمایش فهرست آیتم‌های هر اندپوینت، تمامی محتوا را مستقیما به بروزر کاربر بفرستیم. لذا در سمت دیتابیس و وب‌سرور‌های مشتری هیچ لود اضافه بر سازمانی وجود نخواهد داشت.

 

۵. خدمات سفارشی

 

برای هر مشتری اندپوینت‌های ویژه و سفارشی طراحی و پیاده‌سازی‌ می‌کنیم. برای مثال ممکن است دو مشتری در حوزه‌ای یکسان مشغول به فعالیت باشند و هر کدام به تناسب رویکرد خود به کسب‌وکارشان از سرویس‌های سفارشی که برایشان طراحی و اجرا کرده‌ایم بهره ببرند.

0 پاسخ

برای ما بنویسید

دوست داریم نظر شما رو بدونیم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *